ZÁPAS
ZÁPAS

TJ SOKOL KOSTICE vs FK MORAVSKÁ NOVÁ VES

Kostice – Moravská Nová Ves    8 : 1  ( 7 : 0 )

Sestava : Vališ – Rabušic, Král, Baláž, Stibůrek – Požgay, Trensinger, Tureček, Ciprys – Matuška, Darmovzal

Střídající : Habáň, Brázda, Řezáč, Balga

Branky: 9´ , 18´ , 20´ , 24´, 41´ , 45´    -  Darmovzal  ,   27´ vlastní  ,  68´ Trensinger

 

K prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu nastoupily Kostice bez Vaška Stránika, Zbyňka Mráze a se Zdenkem Řezáčem na lavičce. Od první minuty hráči Kostic dominovali a nevídanou kanonádou soupeře deklasovali. Už v 9. min. se po pěkném centru Silvestra Požgaye  trefil Petr Darmovzal. V 18. min. se k trestnému kopu postavil Petr Darmovzal  a přízemní střelou, i když za přispění obránce, navýšil vedení na 2:0. Ve 20. min. zachytil Petr Darmovzal rozehrávku hostujícího brankáře a po vyhraném souboji střílí za Kostice první hattrick v této sezóně 3:0 . O 4 min. později vybojoval Zdeněk Matuška balón pro Petra Darmovzala a ten nadvakrát překonává hostujícího brankáře 4:0.

Ve 27. min. se po pravé lajně prohnal Silvestr Požgay a s jeho ostrým centrem si dezorientovaný hostující obránce neporadil a nedal svému brankáři šanci 5:0. Představení Petra Darmovzala pokračovalo ve 41. min., kdy pěknou střelou zvyšuje na 6:0 a o 4 min. později, po krásném centru Silvestra Požgaye,  hlavou pečetí stav první půle na 7:0.  Hosté o sobě dali vědět až  v 57. min.,  kdy po chybě v Kostické defenzivě zužitkovali jedinou šanci 7:1. V 62. min. se prezentoval krásným sólem přes 5 hráčů soupeře domácí stoper David Baláž, ale bohužel do zakončení už nezbyly síly. Poslední hřebíček soupeři uštědřil Jan Trensinger, kdy si naskočil na výborný centr Pavla Brázdy a hlavičkou dodělal nedělní kanonádu 8:1.

 

Trenér Sokol Kostice

Jan David 

Jsem moc rád, že jsme vstoupili úspěšně do tak veledůležité jarní sezóny. V kabině jsme si řekli, že na soupeře vletíme a celoplošným pressingem se budeme snažit rozhodnout utkání co nejdříve a to se povedlo. S druhou půlkou však spokojen nejsem. Hra postrádala nasazení, výběr místa, přihrávky přesnost, ale jsem si vědom, že při stavu 7:0 motivovat hráče je těžké. Chtěl bych vyzvednout výkon Petra Darmovzala, ale také obou stoperů Milana Krále a Davida Baláže. Dalším pozitivem je, že zapojujeme do sestavy nadějného, mladičkého dorostence Matěje Balgu.

KONTAKT
Fotbal Kostice
Sídlo: nám. Osvobození 13/23, 691 52 Kostice
Adresa stadionu: U stadionu 1, Kostice 69152
Číslo klubu: 6240261
E-mail: pacuta@seznam.cz
IČ: 18511244
KONTAKTUJTE NÁS