ZÁPAS
ZÁPAS

TJ SOKOL KOSTICE vs TJ Sokol Šitbořice

Kostice – Šitbořice   9 : 2   ( 4 : 1 )

Po povedeném vstupu do jarní části sezóny, naši borci nastoupili ke svému druhému utkání na domací půdě proti Sokolu Šitbořice.

Po několika variantách jsme se nakonec rozhodli k rozestavění 4-5-1, respektive 4-3-3. Na pozici ofenzivního, středního záložníka nastoupil vedle Radka Turečka a Jana Trensingra naše nová posila Vašek Stránik.

Prvních 10 minut bylo vidět, že naše mužstvo si na nové rozestavění zvyká. V 10´ se k trestnému kopu postavil R. Tureček a nedal hostujícímu brankáři šanci 1:0. Poté začalo představení Kostic, kdy svojí kombinační hrou suverénně Šitbořice přehrávaly. V 18´ se k rohovému kopu postavil Vašek Stránik a poslal míč na hlavu Zdeňka Řezáče, který navýšil vedení 2:0. V 38´ se nádhernou akcí prezentoval Zdeněk Matuška, kdy u lajny vybojoval míč, poradil si s protihráčem a krásnou, umístěnou střelou na vzdálenější tyč stanovil dílčí výsledek na 3:0. V 39´ na sebe upozornil i tým Šitbořic, kdy po nedorozumění naší obrany pěknou střelou snižují na 3:1. Na snižující gól však naši borci odpovídají ve 43´, kdy velkou bojovnost u lajny předvedl David Baláž a nasledným centrem Silvestra Požgaye si s přehledem poradil náš nový kanonýr Petr Darmovzal 4:1.

Druhý poločas se odehrával ve stejném stylu jako první. Kostice držely po většinu času míč na svých kopačkách a byla otázka, kdy navýší vedení. To přišlo v 53´ po krásné kombinaci Trensinger, Stránik a nakonci opět Petr Darmovzal, kdy zakončuje přesnou střelou do protipohybu hostujícího brankáře 5:1. O 5´ později je Petr Damovzal faulován ve vápně a sám penaltu proměňuje 6:1. Další pohlednou akci předvedl Vašek Stránik, který ve vápně přešel přes 2 protihráče a zakončuje. Jeho střelu brankář vyráží za velké vápno, kde se do míče opírá Radek Tureček a nekompromisní dělovkou pod břevno navyšuje už na 7:1.

V 66´ naší individuální chybou v obraně hosté snižují na 7:2. V 84´ dává svůj druhý gól v zápase Zdeněk Matuška, kdy opět u lajny vybojoval míč, přešel přes hráče a střelou na první tyč dává na 8:2.

Poslední tečka přichází v 92´ po spolupráci Radka Turečka a Petra Darmovzala a stanovují konečný výsledek na 9:2.

Naši hráči zaslouží za dvě domácí utkání pochvalu a doufejme, že se jim bude dařit i na hřištích soupeřů.

Další utkání zajíždí Kostice na horkou půdu do Přibic. Utkání se hraje v sobotu 9.4. od 15:30 h.

Sestava:   Vališ – Baláž, Řezáč, Král, Ciprys – Požgay, Trensinger, Tureček, Stránik, Matuška- Darmovzal

Góly : Darmovzal 4, Matuška 2, Tureček 2

David Baláž
hráč Sokolu Kostice

Byl to další z veledůležitých zápasů v souboji o záchranu. Trenér mě postavil na pozici pravého beka místo nemocného Martina Rabušice. Myslím, že jsme odvedli v defenzivě až na drobné individuální chyby dobrý výkon. Jsem rád, že se zase zapojil uzdravený Zdeněk Řezáč. Chtěli jsme navázat na dobrou kombinační hru z minulého zápasu a to se nám povedlo. Ve druhém poločase se utkání změnilo v exibici celého týmu, kterému dominovala trojice Trensinger, Tureček, Stránik. Chtěl bych poprosit všechny příznivce Kostického fotbalu o co největší podporu při domácích zápasech.